Spółki / Aktualności > Henkel


 

Henkel Polska Operations Sp. z o.o.

Warszawa ul. Domaniewska 41 

02-762 Warszawa

Tel. 22 565 60 00

 

 

2022-07-04 -

 

Henkel Polska Operations Sp. z o.o. jako kolejna Spółka, która wstąpiła w szeregi naszej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej.

 

      Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Miedzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bialeku-Białej informuje że z inicjatywy Pracowników Henkel Polska Operations Sp. z o.o. oraz zgodnie z uchwałą Zarządu Związku postanawia rozszerzyć swoją działalnośc o Spókę Henkel Polska Operations Sp. z o.o.

    Henkel działa na całym świecie, oferując zrównoważony i różnorodny portfel marek. Zajmuje wiodące pozycje rynkowe zarówno w sektorze dóbr konsumenckich jak i w sektorze przemysłowym dzięki silnym markom i innowacyjnym technologiom. Henkel Adhesives Technologies (dział Klejów i Technologii) to światowy producent klejów – dla wszystkich gałęzi światowego przemysłu. Działy Beauty Care (Kosmetyków) oraz Laundry & Home Care (Środków Piorących i Czystości) odgrywają kluczowe role na licznych rynkach i w wielu światowych kategoriach produktów. Firma założona w 1876 roku szczyci się przeszło 140-letnią historią sukcesów. W Polsce firma Henkel swoją działalność rozpoczęław 1990 roku. Posiada cenrale w Warszawie a także zakłady produkcyjne w Raciborzu, Dzierżonioniowie,oraz w Bielsku-Białej. Oddział w Bielsku-Białej to Centrum Impregnacji Próżniowej, które powstało w 2006 roku. Technologia impregnacji próżniowej jest wykorzystywana do uszczelniania porowatowości, szczelin czy pęknięć powierzchni w elementach metalowych  W roku podatkowym 2021 firma odnotowała sprzedaż o wartości ponad 20 mld euro oraz zysk operacyjny około 2,7 mld euro (skorygowany o jednorazowe zyski i opłaty oraz koszty restrukturyzacyjne). Henkel zatrudnia więcej niż 52 tysięcy pracowników na całym świecie – to zróżnicowany i zaangażowany zespół, zjednoczony silną kulturą organizacyjną, wspólnym celem oraz wspólnymi wartościami. Jako jeden z liderów zrównoważonego rozwoju Henkel szczyci się wysokimi pozycjami w wielu międzynarodowych zestawieniach i rankingach. Preferowane akcje Henkla są notowane na niemieckiej giełdzie, w zestawieniu DAX.

 

 

www.kompmar.net.pl