Spółki / Aktualności > FCA Poland


FCA Poland S.A.

Główna siedziba:

FCA Poland S.A.
43-300 Bielsko Biała
ul. Grażyńskiego 141
tel: 033 813 21 00

 

 

 

 


2014-06-25 -

                                          Spotkanie z Dyrekcją Fiat Auto Poland S.A. 25.06.2014 

 

 

 

W trakcie dzisiejszego spotkania (25 czerwca 2014) z Dyrekcją Fiat Auto Poland S.A. – wszystkie działające w Spółce Zakładowe Organizacje Związkowe wyraziły akceptację zwiększenia w tym roku limitu nadgodzin do wysokości 400 godzin oraz zasady wypłaty 50 zł. za 8 godzin nadliczbowych przepracowanych od początku roku w soboty oraz wydłużonym czasie pracy ( po 2 zamianie)

2014-06-16 -

                                               Kolejne spotaknie z Dyrekcją Fiat Auto Poland S.A.

 

W dniu 16 czerwca 2014 r odbyła się kolejna tura rozmów z Dyrekcją Fiat Auto Poland S.A. na którym to spotkaniu Dyrekcja przychyliła się do naszego wniosku dotyczącego wypłaty dodatkowych środków finansowych za zaangażowanie w realizację zwiększonych planów produkcyjnych w pierwszej połowie 2014. Szczegóły w załączniku pdf. 

 

 

2014-06-12 -

                                                   Druga tura rozmów w Fiat Auto Poland S.A.

 

W dniu 12 czerwca 2014 r odbyła się druga tura rozmów z Dyrekcją Fiat Auto Poland S.A. w trakcie których nie zapadły żadne wiążące decyzje. Dyrekcja nie zaproponowała konkretnych zapisów dotyczących funkcjonowania elastycznego czasu pracy ani też wysokości kwoty podwyżki, i zajmuje stanowisko, że negocjacje powinny przebiegać dwutorowo.
Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na poniedziałek 16 czerwca, do tego czasu, jako strona związkowa przygotujemy te elementy, które naszym zdaniem powinny znaleźć się w zapisach o elastycznym czasie pracy, aby maksymalnie chroniły pracowników.                                                       

 

 

 

2014-06-06 -

                                                  Elastyczny czas pracy w Fiat Auto Poland S.A. ?

 

W dniu 3 czerwca 2014r w trakcie spotkania z Dyrekcją Fiat Auto Poland S.A. Zakładowe Organizacje Związkowe zostały poinformowane przez przedstawicieli Dyrekcji FAP, że odpowiadając na pisma Związków Zawodowych dotyczące wniosków o zbiorowe podwyżki płac – odpowiedź jest pozytywna, ale decyzja o ich wdrożeniu jest uzależniona od zawarcia Porozumienia o elastycznym czasie pracy.                                                              

 

2014-05-24 -

                                                     Premia efektywnosciowa 2014 w Fiat Auto Poland S.A.
 

W dniu wczorajszym 23 maja w trakcie spotkania z Zakładowymi Organizacjami Związkowymi Dyrekcja Spółki zaprezentowała  wyliczenia oraz wartość tegorocznej premii efektywnościowej.

Wskaźnik efektywnościowy w stosunku do roku ubiegłego (2013 - 0,9211) został poprawiony o ponad 30 % i wyniósł 1,2399 co bezpośrednio przełożyło się wzrost tegorocznej premii o ok. 100 zł. W roku biegłym premia ta zgodnie z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy wniosła 660,05 zł.  a w tym roku wynosi średnio na jednego zatrudnionego 753,38 zł.

2014-04-17 -

 

 

                     Plan zbiorowych urlopów w Fiat Auto Poland S.A.
    
W dniu wczorajszym 16 kwietnia w trakcie spotkania z Dyrekcją Spółki został podpisany zbiorowy plan urlopowy na rok 2014. Letnia przerwa urlopowa rozpocznie się w poniedziałek 4 sierpnia i potrwa do niedzieli 17 sierpnia9 dni urlopowych. Świąteczna przerwa urlopowa rozpocznie się w poniedziałek 22 grudnia i potrwa do środy 31 grudnia 6 dni urlopowych. 

2014-04-04 -

 

       Zwiększone plany produkcyjne Fiat Auto Poland S.A. a co z płacami?
    
To zasadnicze pytanie nurtuje załogę tyskiego Fiata od kilku tygodni i nie ustają dyskusje w tym temacie. Jednocześnie w kierunku związków kierowane są pytania, co z płacami, ponieważ ostania podwyżka zbiorowa miała miejsce w roku 2011. Odpowiedzi na pytania nie są łatwe zwłaszcza, że Dyrekcja w tych tematach zachowuje się jednostronnie - wymaga od pracowników realizacji zwiększonych zadań produkcyjnych a nie oferując nic w zamian! - to część wpólnego Komunikatu związków Zawodowych działajacych w Fiat Auto Poland S.A.

 

 

2014-01-31 -

                                                Fiat Chrysler Automoboles z siedzibą w Holandi  

 

Zródło:Rzeczpospolita 30.01.2014

 

Nie Detrioit i nie Turyn ma być nową siedzibą dla Fiat Chrysler Automoboles O takim wyborze zdecydował Sergio Marchionne, dyrektor zarządzający Grupy Fiat-Chrysler.

 

Zainteresowanych zapraszamy do lektury artykułu z Rzeczpospolitej z dnia 30.01.2014

 

 

 

2014-01-17 -

 

                     Marchionne o planach dla włoskich zakładów Fiata, a co z Tychami ?

 

Zródło:  AutomotiveSuppliers.pl

 

W minionym tygodniu Sergio Marchionne, dyrektor zarządzający Grupy Fiat-Chrysler, udzielił wywiadu włoskiemu dziennikowi "La Repubblica".

Odniósł się w nim nie tylko do ostatnio ogłoszonego przejęcia wszystkich udziałów w amerykańskim koncernie przez Fiata, ale także o planach dla zakładów we Włoszech.

" ....W Mirafiori będą produkowane Maserati, włączając jeden nowy SUV i coś czego jeszcze nie mogę zdradzić. W Melfi Fiat 500 X i mały Jeep, w Pomigliano Panda i może jakiś inny pojazd - powiedział Marchionne. - Pozostaje Cassino, które ze względu na swoją charakterystykę mogłoby być wskazane jako punkt "odrodzenia" dla Alfa Romeo. Obiecuję, kiedy plan zostanie wdrożony, cała sieć przemysłowa zostanie wykorzystana, oczywiście jeśli sytuacja na rynku na to pozwoli....."

2013-12-20 -

Gold Level WCM wart 800 zł.

 

W dniu wczorajszym (19.12.2013) Dyrekcja Fiat Auto Poland uwzględniając wnioski Zakładowych Organizacji Związkowych poinformowała że z związku uzyskaniem przez tyski zakład certyfikatu Gold Level WCM (World Class Manufacturing) w dniu 10 stycznia 2014 wraz z wynagrodzeniem za miesiąc grudzień wszystkim pracownikom Fiat Auto Poland zostania wypłacona jednorazowa nagroda w wysokości 800 zł.

 

 

www.kompmar.net.pl