Spółki / Aktualności > Aktualności ogólne


2022-05-13 -

 

Premia Efektywnościowa 2021

 

 Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej skierował wnioski o określenie tegorocznej premii efektywnościowej dla pracowników  w Spółkach, w których taki element wynagradzania jest zapisany w Układzie Zbiorowym Pracy czy w Regulaminie Wynagradzania. O wysokości premii w poszczególnych Spółkach będziemy informować na bieżąco.

 

Marelli Poland Bielsko-Biała 

 

2022-05-12 -

 

Dzień dziecka! - Oceanarium -  Wrocław ZOO !

 

 

    Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A i Spółek w Bielsku-Białej  z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zaprasza wszystkie dzieci  członków naszej Organizacji Związkowej na wspólny do Wrocławskiego ZOO, w którym będzie możliwośc zwiedzania oceanarium. Szczegóły w Wrocław -ZOO 2022

2022-05-09 -

 

Co dalej w Spółkach FCA Services,Sadi Polska oraz Sirio Polska ???

 

Minął ponad miesiąc od zakończenia rozmów w FCA Poland, a w FCA Services,Sadi Polska oraz w Sirio Polska brak spotkań?!!!! O co chodzi pytają pracownicy wymienionych Spółek??!!

Nasza Organizacja Związkowa wielokrotnie składała takie zapytania do Dyrekcji  Spółek zarówno na piśmie jak i telefonicznie, gdzie otrzymywaliśmy informacje że "trzeba czekać!!!" Pracownicy  mówią "dość" - wykazaliśmy się cierpliwością, jednak jak każda cieprliowść ma swoje granice!!! 

Wobec obecnej sytuacji na rynku oraz sytuacji ekonomicznej w kraju a przede wszystkim biorąc pod uwagę szalejącą inflację ,której przede wszystkim koszty ponoszą pracownicy, jako Organizacja Związkowa nie możemy dłużej dac się zwodzić Pracodawcom aby  negocjacje płacowe na rok 2022 rozpocząć. Jednak aby wykazać, że to nie strona społeczna (raczej w tym przypadku wręcz przeciwnie) dąży do wywołania konfliktów w  Spółkach w poniższych pismach wzywamy Pracodawców do rozpczęcia rozmów płacowych dla pracowników FCA Services Sadi Polska oraz Sirio Polska 

Siro Polska 

FCA Services Sadi Polska 

Mamy nadzieję że Zarządy  Spółek zrozumieją, że Pracownicy chcą pracować!! Ale również za cieżką prace należy im się godne wynagrodzenie, które pozwoli utrzymać rodzinę oraz gospodarstwa domowe.....dlatego żadamy dialogu a nie zadymy !!! 

 

2022-05-06 -

 

 

Niech się święci 1 maj !!!

 

Jak co roku liczna grupa członków  z NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A i Spółek w Bielsku-Bialej wzięła udział w obchodach Święta Pracy, które w tym roku były organizowane przez Ogólne Porozumienie Związków Zawodowych.

 

"1 maja to doskonała okazja, aby razem wspólnie na ulicach Warszawy zaprotestować i wyrazić nasz sprzeciw wobec aktualnej sytuacji społecznej związanej z nieustannie wzrastającymi kosztami utrzymania, rosnącą inflacja oraz zagrożeniami i wydarzeniami wojennymi na Ukrainie. My, związkowcy – chcemy spokojnie pracować i żyć, a do tego potrzebny jest pokój w Europie i na świecie." - Mówił w swoim przemówieniu  Przewodniczący FZZMiH w Polsce Mirosław Grzybek

 

Podczas rodzinnego spaceru który przebiegał uliacmi Warszawy można było porozmawiać również z politykami którzy wspierali przemarsz swoją obecnością.

Dziękujemy wszystkim za czynny udział w obchodach  i zapraszamy do Galeria 1 maj 2022

 

 

2022-04-20 -

 

SPM Poland Sp. z o.o. to kolejna Spółka która zasila szeregi naszej Międzyzakładowej  Organizacji Związkowej

 

  Zarzad NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej pragnie poinformować, że zgodnie z inicjatywą z jaką zgłosili sie do nas Pracownicy Spółki SPM Poland Sp. o.o. oraz zgodnie z podjęta Uchwałą Zarządu Związku, postanowilismy rozszerzyć swoją działalnośc związkową o w/w Spółkę. Jako Organizacja Związkowa prowadzimy już działalnośc w spółce Sistema Poland Sp. z o.o. a teraz będziemy również wspierać pracowników Spółki SPM Poland Sp. z o.o. Obie Spółki obecnie należą do grupy BCUBE

Dzięki pracy profesjonalnego zespołu, który opracowuje indywidualne rozwiązania, BCUBE w Polsce działa w 7 lokalizacjach: Tychy, Bielsko – Biała, Bieruń, Łódź, Sosnowiec, Świdnik i Warszawa, z 6 centrami logistycznymi świadczącymi usługi zintegrowanej logistyki na powierzchni 260 000 m2 i zarządzającymi magazynami o powierzchni ponad 200 000 m2, centrum badawczo-rozwojowym i biurem handlowych.

Główne sektory interwencji to: Przemysł motoryzacji, lotnictwa i obrony, technologii, konsumencki i ochrony zdrowia.

W Polsce BCUBE oferuje szeroki wachlarz usług: magazynowanie, pakowanie, wspólne pakowanie, sekwencjonowanie, kompletowanie zestawów, współprodukcja, montaż, zaopatrzenie linii produkcyjnych: dostawa just-in-time i just-in-sequence, transport wewnętrzny na obszar zakładu, rozwiązania typu pick-to-light, pick-by-point, RFID (radio-frequency identification), Automated Guided Vehicle, zarządzanie opakowaniami i pojemnikami, analiza i zarządzanie całym łańcuchem dostaw, w tym planowanie i optymalizacja wydajności. 

 

2022-04-19 -

 

1-3 maj 2022 Warszawa - Hel - Gdańsk - Gdynia 

 

 

    Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej zaprasza na coroczne obchody Święta Pracy 1 Maja które w tym roku połączone zostały z wycieczką nad Bałtyk. Szczegóły w Majówka 2022 

2022-04-13 -

 

Wesołego Alleluja !!!

 

 

     Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość,
pokój oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha. Zdrowych,rodzinnych Świąt Wielkanocnych:

 

 

Składa Zarząd NSZZ Pracowników

Organizacja Międzyakładowa FCA Poland i Spółek w Bielsku-Białej

 

 

 

2022-04-05 -

 

Porozumienie w FCA Poland S.A. oraz FCA Powertrain Poland Sp. z o.o. podpisane !!!

 

Po trzech miesiącach w sobotę 2.04.2022 roku wszystkie Organizacje Związkowe które prowadzą działalność statutową w obu Spółkach podpisały porozumienie o wzrostach płac na rok 2022 oraz 2023. W porozumieniu zawarto również wiele innych zmian dotyczących czy to w przypadku FCA Powertrain wprowadzenia nowego dodatku do bezpośredniej produkcji czy w przypadku FCA Poland wprowadzenie systemu 18/20 zmian. Poniżej zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami porozumień w obu Spółkach. 

 

Informator Związkowy 18/2020/FCA Poland

Informator Związkowy 17/2022/FCA Powertrain

 

 

2022-03-08 -

 

Dzień Kobiet

 

 

 

     Z okazji zbliżającego sie Dnia Kobiet.Wszystkim Paniom składamy najserdecznioejsze życzenia, Zdrowia, Szczęscia Spełnienia najskrytszych marzeń, oraz powodzenia w  realizowaniu planów. Niech każdy dzień będzie dla Was wyjątkowy.

 

Zapraszamy po odbiór upominków w biurze Organizacji Związkowej

2022-02-28 -

 

Co dalej z podwyżkami w Adler i Bulten 

 

Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej informuje członków Organizacji Związkowej oraz wszystkich Pracowników, iż w ostatnich dniach rozmowy płacowe jakie prowadziliśmy w dobrej wierze w w/w Spółkach  nie doprowadziły do postępu. Wobec powyższego nasza organizacaja została zmuszona do tego, aby kolejne rozmowy były prowadzone w trybie ustawy o Rozwiazywaniu Sporów Zbiorowych.

Szczegoły w Informator Związkowy 12/2022

 

 

www.kompmar.net.pl