Spółki / Aktualności > Aktualności ogólne


2021-10-21 -

 

Rada Dialogu Społecznego - Uchwała nr 101

 

 

Rada Dialogu Społecznego – przyjęła Uchwałę nr 101 – dotyczącą pomocy dla przemysłu motoryzacyjnego

 

W dniu 20 października 2021 r. Rada Dialogu Społecznego przyjęła Uchwałę nr 101 – W sprawie uruchomienia przez Rząd RP Programu pomocy i ochrony miejsc pracy i wynagrodzeń dla przedsiębiorców i pracowników przemysłu motoryzacyjnego w Polsce, na zasadach wprowadzonych ustawą antycovidową z 31 marca 2020 roku z późniejszymi zmianami.

 

 

2021-10-15 -

 

 Pomoc dla poszkodowanego w wypadku !!!

 

Koleżanki i Koledzy Związkowcy, pracownicy zakładów pracy w których prowadzimy działalność statutową oraz wszyscy ludzie dobrego serca, którzy czytają naszą stronę internetową , tym razem zwracamy się do Was  o wsparcie poszkodowanego kolegi, który uległ ciężkiemu wypadkowi podczas wykonywanej pracy. Osoba ta pracowała w jednej ze spółek w której jako Organizacja Związkowa prowadzimy działność statutową i na dzień pisania tego artykułu jest nadal naszym członkiem, ponieważ w związku z sytuacją w branży motoryzacyjnej pracodawca wypowiedział tej osobie umowę o pracę i obecnie znajduje się w okresie wypowiedzenia. Jednak nasz kolega nie załamałał się i znalazł pracę w innym zakładzie, w którym uległ bardzo ciężkiemu wypadkowi. Sprawa odbiła się głośnym echem w lokalnych mediach i nasi członkowie też nie pozostali bierni w szukaniu pomocy dla poszkodowanego.  Wraz z grupą osób zdeklarowali pomoc bieżącą, ale również zorganizowali akcję charytatywną na portalu zrzutka.pl/2t8338

Zwracam się do wszystkich , którym nie jest obojętny los naszego kolegi o wszelkie możliwe wsparcie akcji charytatywnej. Już teraz pragnę podziękować za każdą formę pomocy  jaka płynie szerokim strumieniem. 

 

Przewodniczący NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa

FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej Krzysztof Laszczak

 

 

 

2021-09-29 -

 

Wałbrzych i okolice

 

 

     Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej informuje że w dniach 16-17.10.2021 r. (sobota/niedziela) organizuje wyjazd dla członków Związku Zawodowego do Wałbrzycha. W programie m.in: kopalnia złota Złoty Stok czy podziemne miasto w Osówku. Zapisy wraz wpłatą należy dokonać w biurze Związku Zawodowego do dnia 30.09.2021. Szczegóły w Wałbrzych i okolice

2021-09-29 -

 

Duże problemy w branży automotive - Czy pracownicy utrzymaja swoje miejsca pracy?

 

       Brak półprzewodników na rynku światowym mocno odbija się również na branży automotive. Zatrzymanie produkcji w zakładach, które nie mogą zmontować samochodu z powodu braku części elektronicznych powoduje bardzo duży spadek wyników tych zakładów, ale również bardzo odbija się na dostawcach innych komponentów do montażu danego modelu samochodu. Skutkiem tego jest średnie obniżenie wolumenów produkcji o około 30%, a to przekłada się na wysokość zatrudnienia w poszczególnych zakładach.


 

 

2021-09-29 -

 

       
    Dlaczego warto przystąpić do związków zawodowych?
 
Na to pytanie i o swojej działalności opowiedzieli Mirosław Grzybek — przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce oraz Krzysztof Laszczak— przewodniczący NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej.

"Apelujemy do młodych pracowników, żeby traktowali przynależność do związków zawodowych jak ubezpieczenie. Bo jeżeli coś się już wydarzy złego albo zwolnienia większe w zakładzie, albo pracownik ma indywidualny problem, to czasami jest już za późno, żeby temu pracownikowi pomóc i go reprezentować"
 

2021-08-09 -

 

Podlasie - Biała Podlaska 

 

 

       Zarząd NSZZ Pracowików Organizacja Międzyzkładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku Białej, informuje że w dniach 3-5.09.2021 r. organizuje wyjazd dla członków Organizacji Związkowej na Podlasie ze zwiedzaniem Białej Podlaskiej/Sandomierz/Lublin.  Osoby zinteresowane wyjazdem są proszone o kontakt z siedzibą związku pod numerem telefonu (33) 813-21-37. 

Szczegóły w Podlasie-Biała Podlaska 

 

 

 

 

2021-05-24 -

 

Ziemia Świętokrzyska - Kielce

 

   

           Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. w Bielsku-Białej, informuje członków Związku Zawodowego, iż w dniach 19-20 czerwiec 2021 roku organizuje wyjazd dla członków Organizacji Związkowej - Ziemia Świętokrzyska -Kielce. Zapisy wraz z wpłatami można dokonać w biurze związkowym oraz pod nr tel. 33 813 21 37. Szczegóły w Ziemia Świętokrzyska - Kielce 

 

 

2021-05-13 -

 

Premia efektywnościowa za rok 2020

 

 Jak co roku Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej skierował wnioski do wszystkich spółek w których występuje "Premia Efektywnościowa" jako dodaktowy element wynagradzania. Zgodnie z zapisami w/w premia jest naliczana i wypłacana pracownikom wraz z wynagrodzeniem za miesiąc maj. 

Zapraszamy do zapoznania sie z tabelą. Informację będą uzupełniane na bieżąco.

2021-03-30 -

 

Wielkanoc 2021

 

 

     Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość,
pokój oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha! W tym trudnym czasie naszego życia !!!

 

 

Składa Zarząd NSZZ Pracowników

Organizacja Międzyakładowa FCA Poland i Spółek w Bielsku-Białej

 

 

 

2021-02-22 -

 

Dzień Kobiet

 

 

     Z okazji zbliżającego sie Dnia Kobiet.Wszystkim Paniom składamy najserdecznioejsze życzenia, Zdrowia, Szczęscia Spełnienia najskrytszych marzeń, oraz powodzenia w  realizowaniu planów. Niech każdy dzień będzie dla Was wyjątkowy.

 

Zapraszamy po odbiór upominków od dnia 22.02.2021r. w biurze Organizacji Związkowej

 

 

 

 

 

 

 

www.kompmar.net.pl