Spółki / Aktualności > Aktualności ogólne


2021-03-30 -

 

Wielkanoc 2021

 

 

     Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość,
pokój oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha! W tym trudnym czasie naszego życia !!!

 

 

Składa Zarząd NSZZ Pracowników

Organizacja Międzyakładowa FCA Poland i Spółek w Bielsku-Białej

 

 

 

2021-02-22 -

 

Dzień Kobiet

 

 

     Z okazji zbliżającego sie Dnia Kobiet.Wszystkim Paniom składamy najserdecznioejsze życzenia, Zdrowia, Szczęscia Spełnienia najskrytszych marzeń, oraz powodzenia w  realizowaniu planów. Niech każdy dzień będzie dla Was wyjątkowy.

 

Zapraszamy po odbiór upominków od dnia 22.02.2021r. w biurze Organizacji Związkowej

 

 

 

 

 

 

2020-12-29 -

 

 

FCA ogłasza stategiczne inwestycje w fabryce FCA Poland w Tychach !!!

 

 

 Grupa FCA ogłasza nowe inwestycje w strategiczny projekt realizowany w fabryce w Tychach. Inwestycja będzie dotyczyć rozbudowy i modernizacji zakładu FCA Poland i potrwa kilka lat.

Zaprazsamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia youtu.be/W6NWds2O1eY

 

 

2020-12-21 -

 

Boże Narodzenie 2020

 

Wraz z pojawieniem się pierwszej Gwiazdki,gdy zasiądzemy z najbliższymi do Wigilijnego stołu,pragniemy złożyć Wszystkim członkom Związku oraz pracownikom najserdeczniejsze życzenia pełnych rodzinnego ciepła i życzliwości Świąt Bożego Narodzenia.

Niech nadchodzące święta będą niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, troski zmartwień a zbliżający się Nowy Rok 2021 niech zapewni Wam Wszystkim dużo zdrowia, które w obecnym czasie jest najważniejsze, pogody ducha oraz niech przyniesie zrozumienie u drugiego człowieka.

 

Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej

2020-12-01 -

 

 

 

Nagroda Świąteczna 2020 !!!

 

 

     

  Tradycyjnie jak co roku przedstawiamy  wysokości tegorocznej nagrody świątecznej. Poniżej prezentujemy tabelę zawierającą wysokości nagród w poszczególnych Spółkach. Dane będą uzupełniane na bieżąco

 

2020-11-23 -

 

Upominki świąteczne 2020
 

 

          Zarząd NSZZ Pracowników FCA Poland i Spółek Organizacja Międzyzakładowa w Bielsku-Białej informuje, że już od 25 listopada 2020 w godzinach 7:00 - 15:00 zaprasza naszych członków Związku po odbiór tegorocznych prezentów upominkowych przygotowanych przez Zarząd Związku Zawodowego. Upominki można odebrać w siedzibie Związku obiekt nr 20 – strona północna.

 

 

 

2020-09-25 -

 

 
Valeo Electric and Electronic Systems Sp. z o.o. jako kolejna Spółka która wchodzi w szeregi naszej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej
 
 
  Pragniemy poinformować, iż w inicjatywy pracownków Spółki Valeo Electric and Electronic Systems Sp. z o.o. z jaką zwrócili się do naszego Związku Zawodowego we wrześniu  2020 roku Zarząd Związku postanowił rozszerzyć swoją dziłalność statutową o w/w Spółkę.VALEO ELECTRIC AND ELECTRONICS SYSTEMS SP Z O O ZAKŁAD PRODUKCYJNY AFTERMARKET to firma, której branża została w Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) sklasyfikowana jako: Produkcja elektrycznych silników, prądnic i transformatorów. Powstała w 2006 roku. Forma prawna firmy VALEO ELECTRIC AND ELECTRONICS SYSTEMS SP Z O O ZAKŁAD PRODUKCYJNY AFTERMARKET to Oddział. Firma posiada numer NIP , numer REGON i KRS , a jej siedziba mieści się pod adresem: Ul. Bestwińska 21 43-500 Czechowice-Dziedzice, województwo ŚLĄSKIE. Z firmą VALEO ELECTRIC AND ELECTRONICS SYSTEMS SP Z O O
2020-08-14 -

 

Posiedzenie RDS - brak quorum !!!

 

W dniu 13 sierpnia 2020 miało miejsce plenarne posiedzenie Rady Dialogu Społecznego, w trakcie którego zostały omówione założenia do projektu budżetu państwa w tym najważniejsze kwestii dotyczące wskaźników wzrostu - płacy minimalnej, płac w budżetówce oraz rewaloryzacji rent i emerytur.

W trakcie posiedzenia miała również zostać przyjęta Uchwała nr. 88 w sprawie problemów sektora motoryzacyjnego dotycząca ratowania miejsce pracy w automotive. Stanowisko wcześniej wypracowane w Zespole ds. polityki gospodarczej i rynku nie zostało przyjęte przez brak quorum. Kolejny raz w tym roku w posiedzeniu plenarnym ( osobiście i on-line ) nie uczestniczyli  przedstawiciele NSZZ Solidarności – udowadniając że nie wyrażają oni troski o miejsca pracy w tym sektorze a tym samym okazali stosunek do dialogu społecznego.     

 

 

2020-08-11 -

 

Głosowanie w sprawie problemów sektora motoryzacyjnego. Dwa głosy przeciw !!!

 

    Stanowisko Zespołu ds. polityki gosp. i rynku pracy w sprawie przemysłu motoryzacyjnego, które dzięki staraniom Federacji (gdzie uczestniczyliśmy jako organizacja Międzyzakładowa w pracach nad tym stanowiskiem) i OPZZ zostało wypracowane i zaakceptowane celem ratowania miejsc pracy w przemyśle motoryzacyjnym.  Jak widać z poniższego głosowania dwa głosy były przeciw – NSZZ Solidarnościktóra nie podała żadnej przyczyny !  Czyżby nie zależało im na miejscach pracy w motoryzacji !!  Oraz Lewiatan  który  uważa, że dialog na temat instrumentów zwiększających elastyczność pracy, niezbędną w trudnych czasach, należy prowadzić w ramach Zespołu problemowego ds. prawa pracy RDS.

 

    

2020-07-27 -

 

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach

 

       W dniu 23 lipca 2020 na wniosek Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce zostało zwołane posiedzenia WRDS w Katowicach poświęcone sytuacji w przemyśle motoryzacyjnym i hutniczym wywołaną skutkami pandemii koronawirusa oraz rynkiem mocy. Zostały omówione główne problemy w tych branżach oraz zostały przedłożone stanowiska dotyczące rozwiązań celem utrzymania miejsc pracy w tych sektorach

 

Motoryzacja - stanowisko WRDS

 

www.kompmar.net.pl